59 medailí z červnových závodů

59 medailí z červnových závodů 

zveřejněno 01.07.2019

Měsíc červen byl pro naše závodníky měsícem plným závodů. Pokračovaly závody Velkomoravské ligy, Českého poháru a zúčastnili jsme se i závodů na Slovensku, konkrétně v Trenčíně. Povedlo se získat celkem 59 medailí a spoustu umístění v první desítce.

První víkend v červnu, pokračoval seriál závodu Velkomoravské ligy, tentokrát v olomouckém Grygově. Závodilo se zde na tratích 200, 500 metrů a 2 nebo 5 kilometrů, podle kategorií. Z Olomoucka jsme si do Brna přivezli 21 medailí a chuť do dalších závodů.

Na další víkend jsme se z Moravy přesunuli do Račic, kde se konal další závod Českého poháru, i když někteří závodníci bojovali s únavou a výsledky nebyly takové, na jaké jsme zvyklí. Nejmladší členky týmu nás podržely a díky Barunce Žalkovské a Aničce Honců jsme se domů vraceli se dvěma zlatými a jednou bronzovou medailí. Po závodech jsme dali dvoudenní odpočinek a začali se připravovat na další závody.

Už po několikáté nás čekal víkend na řece Bečvě – v sobotu se závodilo v Přerově a v neděli v Hranicích, oba závody patří do Velkomoravské ligy. Oba dny nám přálo počasí a výsledky našich závodníků byly mnohem lepší než na předchozích závodech v Račicích. Domů jsme si přivezli 27 medailí – 17 z Přerova, kde se závodilo na trati 200 m a 2 km. A 10 z Hranic kde se poměřovaly síly se soupeři jen na 200 m.

Moravský pohár v Kojetíně, kterému patřil další z červnových víkendů, byl původně plánován na květen, kdy se bohužel závody z důvodu povodňového stavu musely zrušit. Kvůli změně termínu se za náš oddíl zúčastnili jen 3 závodníci – Anička Tvrdoňová, Ema Ficbauerová a Tom Honců. Závodníkům se povedlo získat 6 medailí, ať už v singlových kategoriích nebo posádkách.

Poslední víkend patřil Slovensku – Trenčínská regata je závod, kterého jsme se účastnili již podruhé. Neuškodí poměřit síly se závodníky, na které nejsme zvyklí. Ani na Slovensku se naši závodníci neztratili, přivezli 2 medaile a spoustu umístění v první desítce. Důležité pro nás nejsou jen výsledky našich závodníků, ale i to, aby je sport bavil a závody si užívali. A za dobré výsledky si zaslouží odměnu, takže poctivě večer chodili na zmrzlinu. ?

Nyní se celý tým připravuje na vrchol sezóny, kterým je pro nás Mistrovství ČR na krátkých tratích v Račicích, takže pilně trénujeme na Slapské přehradě společně s oddílem Sparty Praha. Doufáme, že nám budete držet palce.

Aktuální informace o činnosti našich závodníku najdete na našem Facebooku. Rádi bychom poděkovali všem našim závodníkům za reprezentaci oddílu a popřáli jim mnoho štěstí v dalších závodech.

Fotografie ze závodů zde.

11 medailí z Mistrovství ČR na krátkých tratích v Račicích
11 medailí z Mistrovství ČR na krátkých tratích v Račicích zveřejněno 01.08.2019

4 dny plné závodů, fandění a zábavy to bylo Mistrovství ČR v Račicích, které proběhlo ve dnech 18.-21.7. v Labe aréně. Naši závodníci vybojovali celkem 11 medailí - 7 mládežnických a 4 veteránské.

Více zde
Dvě medaile z českého poháru v Račicích
Dvě medaile z českého poháru v Račicích zveřejněno 12.05.2019

Další dvě medaile získala Anička Tvrdoňová na 2.závodě českého poháru, který se konal druhý květnový víkend v Labe aréně v Račičích. I když nám počasí moc nepřálo, závodníci navázali na své výkony v předešlých závodech.

Více zde
Úspěšné mistrovstí ČR na dlouhých tratích
Úspěšné mistrovstí ČR na dlouhých tratích zveřejněno 28.04.2019

Poslední dubnový víkend se uskutečnilo Mistrovství ČR na dlouhých tratích a zároveň první závod českého poháru v Týně nad Vltavou. Pro náš oddíl to byly velmi úspěšné závody a domů jsme se vrátili s 5 medailemi.

Více zde
16 medailí z domácích závodů
16 medailí z domácích závodů zveřejněno 21.04.2019

První ročník závodu Brněnská pětka, který patří do seriálu závodů Velkomoravké ligy se vydařil. Domácí závodnící získali celkem 16 medailí napříč všemi věkovými kategoriemi.

Více zde
Novoveský přespolák aneb 1. závod sezóny
Novoveský přespolák aneb 1. závod sezóny zveřejněno 08.04.2019

V sobotu 6.4. se konal v Ostrožské Nové Vsi 42.ročník závodu Novoveský přespolák, který již tradičně otevírá moravskou část kanoistické sezóny. Přes sto závodníků bojovali o medaile jak v dopolední části na vodě, tak i v běhu, který probíhal odpoledne.

Více zde
Zimní soustředění v Krkonoších
Zimní soustředění v Krkonoších zveřejněno 04.02.2019

Přes sto kilometrů na běžkách, několik hodin v posilovně, den volna a spousta legrace – tak vypadal týden na hotelu Bára v Krkonoších na Benecku.

Více zde
Členská schůze 18.1.2019
Členská schůze 18.1.2019 zveřejněno 19.01.2019

Vznik pobočného spolku, nové stanovy, nový výbor a vyhlášení nejlepších závodníků za sezónu 2018.

Více zde
POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI 18.1.2019
POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI 18.1.2019 zveřejněno 31.12.2018

Zveme řádné členy kanoistického oddílu na členskou schůzi, která se koná 18.1.2019 v 17.00 v loděnici na Veslařské.

Více zde
Vánoce v loděnici
Vánoce v loděnici zveřejněno 24.12.2018

Tak jako minulý rok, i letos jsme se sešli 24. prosince v loděnici, abychom napádlovali pár společných kilometrů, chvíli poseděli a rozdali si dárky.

Více zde
124 MEDAILÍ ANEB SEZÓNA 2018
124 MEDAILÍ ANEB SEZÓNA 2018 zveřejněno 15.10.2018

Když jsme plánovali letošní sezónu ani ve snu nás nenapadlo, jak úspěšná bude. Cíl byl jasný, ukázat dětem kouzlo kanoistiky a nechat je zažít i atmosféru profesionálních závodů.

Více zde
NÁBOR DĚTÍ
NÁBOR DĚTÍ zveřejněno 01.10.2018

Nábor kluků a holek ve věku 9 až 11 let do oddílu rychlostní kanoistiky probíhá pod vedením zkušených trenérů každý čtvrtek od 16 hod. v areálu loděnice na Veslařské 136/177 v Brně - Jundrově. Přijďte se k nám podívat, těšíme se na Vás!

Více zde
JAK U NÁS PROBÍHÁ PŘÍPRAVA NA NOVOU SEZÓNU?
JAK U NÁS PROBÍHÁ PŘÍPRAVA NA NOVOU SEZÓNU? zveřejněno 01.09.2018

Voda, běh, posilovna, plavání, běžky, pádlovací trenažer, protahování – ano to vše je součástí naší zimní přípravy. Období zimní přípravy trvá od poloviny října do dubna, kdy se konají první závody.

Více zde